Facebook 
Polub nas 

Menu główne 
 

Zbiórki żywności 
Zbiórki żywności
 

Wolontariat 
Wolontariat
 

Kolonie 2018 
Kolonie 2018
 

Wolontariat na FB 
Polub Wolontariat na FB
 

POPŻ 2014-2020 
FEAD
 

Program Skrzydła 
Program Skrzydkła
 

Spiżarnie Caritas 
Spiżarnie Caritas
 

Kromka chleba dla sąsiada 
Kromka chleba dla sąsiada
 

Logowanie 
 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 

DOKUMENTY 
·Statut Caritas Diecezji Ełckiej (od XI.2004)
 

 
Zawody sportowe wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas - „Mały wielki sport”

Autor: Admin Dodano: piątek, 08 czerwca 2018 - 09:40


W dniach 6-7 czerwca 2018 r. na terenie Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach odbyły się zawody sportowe dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zostały one poprzedzone zwiedzaniem obiektu i wspólną modlitwą.


Zawody sportowe zostały przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego w ogrodach klasztornych. Uczestniczyło w nich blisko 100 młodych mieszkańców Podlasia z 3 powiatów: augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego. Pierwszego dnia rywalizowali uczniowie podstawówek i gimnazjów, a drugiego młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Wzięli oni udział w konkurencjach grupowych i indywidualnych, takich jak: wyścigi rzędów, biegi czy zabawa w dwa ognie. Wyłoniono i nagrodzono zwycięzców, a wszystkim uczestnikom wręczono zestaw gadżetów promocyjnych. Celem organizacji zawodów sportowych dla wolontariuszy była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie ich do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie swoich rówieśników i wzajemna integracja. Przedsięwzięcie – poprzedzone warsztatami edukacyjnymi z zakresu promocji – zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego „Mały wielki sport” współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego.

Pierwszego dnia zwycięzcami w młodszej kategorii grupowej byli wolontariusze z następujących placówek: Szkoła Podstawowa w Rygałówce (I miejsce), Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku (II miejsce) i Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach (III miejsce). W kategorii indywidualnej wyłoniono następujących laureatów: I miejsce – Dawid Zabłocki (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krasnowie), II miejsce – Aleksandra Aleksiejczyk (Szkoła Podstawowa w Rygałówce), III miejsce – Daniel Żuk (Szkoła Podstawowa w Rygałówce).

Drugiego dnia rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sejnach. Zwycięzcami okazali się: Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach (I miejsce), II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie (II miejsce), Zespół Szkół Technicznych w Augustowie (III miejsce). W kategorii indywidualnej najlepsi okazali się: Wojciech Korankiewicz – I miejsce, Karol Pruszyński – II miejsce i Jakub Walendzewicz – III miejsce (wszyscy są uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Karolina Milewska z Zespołu Szkół Technicznych w Augustowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, a opiekunom poszczególnych grup i nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

ks. Ryszard Sawicki
wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej ds. formacji i wolontariatuZ życia Caritas
237 raz(y) oglądano.
 
MISERICORDIA 
MISERICORDIA
 

Dom Samotnej Matki 
Dom Samotnej Matki
 

Servire Caritati 
Servire Caritati
 

Biedronka 
Partner strategiczny XII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego
 

I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej  
I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej
 

Pomóżmy Dzieciom 
Pomóżmy Dzieciom!
 

Walczę o siebie 
Walczę o siebie
 

Adopcja na odległość 
Adopcja na odległość - Ekwador
 

NFOŚiGW 
NFOŚiG
 

Urząd Miasta Ełku 
           Urząd Miasta Ełku
 

Uzupełnienia 

Najczęściej czytany artykuł w Z życia Caritas:
XV Lat w służbie potrzebującym
 

Z życia diecezji 
 

 
     
 

CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ © 2007
You can syndicate our news using the file backend.php.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters.
This web site was made with PostNuke, a web portal system written in PHP.

AutoTheme:AT-PMS

Page created in 0,134887 Seconds