Facebook 
Polub nas 

Menu główne 
 

MISERICORDIA 
MISERICORDIA
 

Wolontariat 
Wolontariat
 

Wolontariat na FB 
Polub Wolontariat na FB
 

Kolonie 2017 
Kolonie 2017
 

FEAD 
FEAD
 

NFOŚiGW 
NFOŚiG
 

Urząd Miasta Ełku 
           Urząd Miasta Ełku
 

Logowanie 
 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 

DOKUMENTY 
·Statut Caritas Diecezji Ełckiej (od XI.2004)
 

 
Przekaż 1%
tekst alternatywny

Luty w Przedszkolu Pod Wesołą Chmurką

Autor: Admin Dodano: piątek, 10 marca 2017 - 14:15


Luty rozpoczęliśmy w przedszkolu od tygodnia eksperymentów. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość poznawania świata. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty. Podczas „Tygodnia z eksperymentami” przedszkolaki miały okazję sprawdzić w jakich stanach skupienia występuje woda, jak nadmuchać balon bez użycia ust i pompki, tworzyć deszcz czy „tańczące rodzynki”. Powstały też barwne obrazy malowane na mleku oraz magiczne lampy lawy. Ten fantastycznie spędzony czas był dla małych odkrywców niezwykle wartościowy i inspirujący.


9 lutego przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi pizza, jakie są jej podstawowe składniki oraz w jaki sposób się ją wypieka. Dzieci miały okazję zrobić projekt z różnych materiałów plastycznych i skomponować swoją wymarzoną pizzę, a następnie zabawić się w "Pizzę", robiąc sobie w parach masażyki. Świętowanie tego fantastycznego dnia zakończyła degustacja domowej pizzy przygotowanej przez restaurację "Motyla Sen". Było bardzo smacznie i wesoło.

14 lutego przedszkolaki świętowały Walentynki. Grupa „Motylki” rozpoczęła świętowanie od występu w audycji „Ahoj Kapitanie! Kierunek Przedszkole” w radiu Bayer FM, podczas której opowiadały m.in. o życzliwości, sympatii i szacunku do innych osób, a także o okazywaniu uczuć tym, których kochamy. W przedszkolu Grupa "Biedronki" udekorowała serduszka kawałkami bibuły, a „Motylki” upiekły dietetyczne babeczki bananowe i udekorowały je szaszłykami z owoców. Dzieci wzięły też udział w akcji „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling” prowadzonej przez Centrum Edukacji Ekologicznej i zaniosły zużyte baterie, dostając w zamian lizaki w kształcie serduszka.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota odwiedziła nas Pani Emilia Szmitko z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wraz z kotem Mirosławem. W ramach akcji „Uśmiechnięte cztery łapy” propagującej humanitarne traktowanie zwierząt przybliżyła najmłodszym informacje na temat potrzeb naszych pupili i zasad bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. W tym celu przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną oraz kilka filmików, w których poznały prawa i potrzeby zwierząt oraz zasady opieki nad nimi, otrzymały plakaty i książeczki edukacyjne a także drobne upominki. Honorowym gościem był kot Mirosław, który okazał się największą atrakcją. Dzieci przekazały również zebrane podczas zbiórki koce i karmy dla kotów, aby wspomóc potrzebujące zwierzaki.

P.KrukowskaZ życia Caritas
333 raz(y) oglądano.
 
Biedronka 
Partner strategiczny XII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego
 

PGNiG 
PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
 

PZU 
PZU
 

Walczę o siebie 
Walczę o siebie
 

Pomóżmy Dzieciom 
Pomóżmy Dzieciom!
 

Servire Caritati 
Servire Caritati
 

Adopcja na odległość 
Adopcja na odległość - Ekwador
 

Program Skrzydła 
Program Skrzydkła
 

Dom Samotnej Matki 
Dom Samotnej Matki
 

Uzupełnienia 

Najczęściej czytany artykuł w Z życia Caritas:
XV Lat w służbie potrzebującym
 

Z życia diecezji 
 

 
     
 

CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ © 2007
You can syndicate our news using the file backend.php.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters.
This web site was made with PostNuke, a web portal system written in PHP.

AutoTheme:AT-PMS

Page created in 0,114556 Seconds